59109. SERVICE, 106 dele, "Vinranka" Gefle og "Flydende blå", Rörstrand.
Vinstok: 19 små tallerkner 17 morgenmadstallerkener 36 middagstallerkener.
14 serveringsfade 2 tekander 4 suppetallerkener Flydende blå: 8 suppetallerkener 3 middagstallerkener 1 lille tallerken 2 serveringsfade.
Der mangler 1 låg til en tekande. Kantstødt, afslag, glasur, der krakelerer og Brugsslitage.