SLANGEARMBÅND FARVEDE STEN.

SLANGEARMBÅND FARVEDE STEN.
587521. SLANGEARMBÅND FARVEDE STEN.

Armringen er lavet af 925 sølv og stemplet tilsvarende på låsen. Armbåndet med den ovale sektion er udstyret med hængsel og krogspænde + sikkerheds otte og kan derfor nemt åbnes og tages på. Den øverste del af armbåndet er lavet i form af to slanger, der vender mod hinanden, disse er delvist forgyldte. Slangerne er naturalistiske og bearbejdet med grønne farvede sten på slangeskindet og blå facetslebne navetter som øjne, med farveløse bjergkrystaller sat imellem. Armringens indvendige længde 6 cm, bredde øverst 2 cm, vægt 13,5 gram. .

Pæn stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Pæn stand.

Inter-Arte
Antal besøg: 860