587289. BROCHE MONET SIGNERT.
587289. BROCHE MONET SIGNERT.
Brochen er lavet af sølvfarvet smykkelegering og er forgyldt med 18k hvidguld.
Det er signeret med den beskyttede etiket "Monet", America.
Brochen er lavet i form af en kompliceret bearbejdet segl, dels med en struktureret, dels med en poleret overflade.
På bagsiden er brochen udstyret med en nål og sikkerhedslås.
Længde 5 cm, bredde 3,5 cm, vægt 14,4 gram.
Rigtig god, velholdt stand. Opstod i Amerika i 19-0'erne.