SKABE, et par, Kina, 20. århundrede.

58423. SKABE, et par, Kina, 20. århundrede.

Lige form, skabslåger og sider med reliefdekoration, motiver med fugle og blomster, underliggende interiør med hylder, låse og hængsler i uædle metal, metalskoede fødder. Længde 64, bredde 31, højde 95 cm.

Brugsslitage, mindre mærker og malingstab.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 3.247