569985. KARL LINDEBERG. Vas, glas. Kosta, art nouveau tidligt i det 20. århundrede.
Overfang i grøn, ætset dekoration af bregner mod mat baggrund. Signeret Kosta on life og Kosta K. Lindeberg i bunden. Højde 25 cm.
Indvendige mindre pletter.
Karl Lindeberg (1877–1931)