INGE SCHIÖLER (1908-1971). Stilleben med pærer. Olie på lærred. Fremstillet før 1929.

569288. INGE SCHIÖLER (1908-1971). Stilleben med pærer. Olie på lærred. Fremstillet før 1929.

36 x 45 cm.

Provenienskunstner Ragnvald Magnusson Litteratur Blomgren, Erik; Inge Schiöler , Stockholm 1946. Optaget som katalog nr. 4.

Udstillinger Galleri God Konst, Göteborg marts 1941 og november 1958.

Klud fastgjort til Panel. Pinhuller i marginer.

Få foretaget en gratis vurdering!

36 x 45 cm.

Antal besøg: 2.057