SKÅLE OG VAS, glas, 4 dele, inkl. Sven Palmqvist for Orrefors.

56609. SKÅLE OG VAS, glas, 4 dele, inkl. Sven Palmqvist for Orrefors.

Rødfarvet glas.
To skåle signeret henholdsvis Orrefors PM 3092/1 og 3072/2. Højde henholdsvis 6 og 7 cm.
Bladformet tønde. Længde 26,5 cm. Ikke underskrevet.
Vase. Højde 22 cm. Ikke underskrevet.

Mindre ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Rødfarvet glas.

Mindre ridser.

Antal besøg: 1.107