SPEGELBYRÅ, 1920'ernes klassicisme, Svenska Möbelfabrikerna Bodafors.

56320. SPEGELBYRÅ, 1920'ernes klassicisme, Svenska Möbelfabrikerna Bodafors.

Birk, lige form, spejl med afrundet overdel, tre skuffer med runde beslag i bronze, profileret dekoration med fakkel, mærke SMF. Længde 107, bredde 50, højde 160 cm.

Brugsslitage, mindre stød og ridser, mindre skader omkring øverste og midterste skuffe.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.169