SPEGELBYRÅ, 1920'ernes klassicisme, Svenska Möbelfabrikerna Bodafors.
56320. SPEGELBYRÅ, 1920'ernes klassicisme, Svenska Möbelfabrikerna Bodafors.
Birk, lige form, spejl med afrundet overdel, tre skuffer med runde beslag i bronze, profileret dekoration med fakkel, mærke SMF. Længde 107, bredde 50, højde 160 cm.
Brugsslitage, mindre stød og ridser, mindre skader omkring øverste og midterste skuffe.