56312. RULLKLAFF SEKRETÆR, første halvdel af det 20. århundrede.
Elm / birk og andre træsorter, let buede ben, tre skuffer, indvendig med fire skuffer og rum. Længde 81, bredde 48, højde 100 cm.
Brugsslitage, mindre mærker, revne på den ene kortside.