562789. SKILT, dåse, CAP Chokoladekakaokonfekt, midten af det 20. århundrede.
CAP Chokolade Kakao Konfekture, gennem sin fine kvalitet den lækreste.
Længde 99, bredde 49,5 cm.
Aldersrelateret slid. Enkelte fejl med underliggende rust. Mindre mærker og ridser.