562233. CHARLOTTE VREDE. Piletræer ved åen.
(født 1875, boede i Leipzig) farvelitografi (?). Monogram i stenen nederst til højre og håndsigneret forneden, indskrevet til venstre. ''håndtryk''. 27,5x40cm; indrammet under glas. - Tændt. Vollmer 1.