543914. HANS J. WEGNER. Bogreol, eg og rattan, Ry Møbler, Danmark, anden halvdel af det 20. århundrede.
Sokkel med seks skuffer. Overdel med syv rattan låger med underliggende hylde. Højde 180, bredde 180, dybde 50 cm.
Brugsslitage, ridser, en æske med mindre skader i bunden. Et hak med flaskeetiketter indeni.