SPISEGRUPPEN, 6 dele, "Herrgården", Carl Malmsten, Bodafors.
543419. SPISEGRUPPEN, 6 dele, "Herrgården", Carl Malmsten, Bodafors.
Bord, lænestol og fire stole. Malet. Åben ryg, aftageligt polstret sæde. To ekstra brædder på hver 55 cm. Mærket med brandstempel. Bordlængde 140. Bredde 100. Højde 74 cm.
Have på. Ridser og mærker. Nogle pletter. Polstring med brugsspor og enkelte pletter.