540973. ARKIVSKAB, metalplade, industrielt design, EA Rosengren, Gøteborg, første halvdel af det 20. århundrede.
Model med 4 skuffer, messingbeslag. Beslag Højde 133,5 cm, bredde 38,2 cm, dybde 71 cm.
Brugsslitage, ridser, mærker.
Nøgle/nøgler findes