GULVTRÅD, almindelig, dekorativt malet, 20. århundrede.

540259. GULVTRÅD, almindelig, dekorativt malet, 20. århundrede.

Gulvur i malet træ. Hvid/beige bund med dekoration af blomster i grøn orange/rød og gul.
Højde ca 190 cm.
Bredde 56 cm.
To vægte og pendul medfølger.
Bevægelse lavet i Tyskland.

Senere maling, senere urskive, suppleret, brugs/aldersslitage, glas mangler.
Ikke funktionstestet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde ca 190 cm.
Bredde 56 cm.
To vægte og pendul medfølger.
Bevægelse lavet i Tyskland.

Ikke funktionstestet.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 434