Gulvur i malet træ. Hvid/beige bund med dekoration af blomster i grøn orange/rød og gul.
Højde ca 190 cm.
Bredde 56 cm.
To vægte og pendul medfølger.
Bevægelse lavet i Tyskland.
Senere maling, senere urskive, suppleret, brugs/aldersslitage, glas mangler.
Ikke funktionstestet.
Højde ca 190 cm.
Bredde 56 cm.
To vægte og pendul medfølger.
Bevægelse lavet i Tyskland.
Ikke funktionstestet.