GLAS, 50 stykker, "Thor", Skruf glasværk, midten af det 20. århundrede.
539676. GLAS, 50 stykker, "Thor", Skruf glasværk, midten af det 20. århundrede.
Glas med graverede kopper dekoreret med stjerner og diamanter. Kvadratfod.
Vinglas, 12 stk, højde: 11 cm.
Champagneglas, 11 stk, højde: 15,8 cm.
Selterglas, 8 stk, 8,5 cm.
Likørglas, 10 stk, højde: 8 cm.
Snapseglas, 9 stk., højde: 10,5 cm.
Brugsslitage. 1 champagneglas og 2 snapseglas med Kantstødt på kanten af glasset. 2 champagneglas, 2 likørglas og 1 snapseglas med mikrochip på undersiden af glassets bund.
Selterglas, 8 stk, 8,5 cm.