BORD OG STOLE, 10 stk., Alvar Aalto, Artek.

538528. BORD OG STOLE, 10 stk., Alvar Aalto, Artek.

Bord bestående af to lige og to halvmåneformede borde, lakeret birk med sort linoleum, mål 220x120 cm, højde 71 cm, seks stole i lakeret birk og sort linoleum, sædehøjde 43,5 cm.

Brugsslitage i form af ridser og mærker samt enkelte mindre finerskader, stolene med mærkehusmærker under samt et sæde med malerstænk.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.694