536737. ESTERI TOMULA. Skål og form, 2 dele porcelæn, Arabien, Finland, anden halvdel af det 20. århundrede.
Håndmalet indretning i form af frugter. Mærket "forpligtig kom. Esteri Tomula".
Skål, diameter 10,2, højde 5,5 cm.
Form, 13,2 x 13,2 cm.
Brugsslitage, ridser.