SPISEGRUPPEN, 7 dele, senbarok stil, omkring 1900.

534961. SPISEGRUPPEN, 7 dele, senbarok stil, omkring 1900.

Malet og bronzeret. Stole med udskåret indretning. Åben ryg med balusterbakke, fast polstret sæde. Koblet benstilling. To udtræksskiver på hver 52 cm. Længde 125. Bredde 105. Højde 77 cm.

Have på. Ridser og mærker. Pletter. Tørre revner. Senere maleri.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 613