534953. CHIFFONJÉ, karl-johan, midten af 1800-tallet.
Fineret med birk. Nedklappelig skriveklap med underliggende skriveinteriør og skuffer. Tre skuffer og en skuffe over skriveklap. Længde 107 cm, bredde 46 cm, højde 156 cm.
Have på. Finer skader. Tørre revner. Raslende kasser. Nøgle mangler til kasser. Nøglebrik mangler.