534799. GULV, almue, Bonad fyrretræ, signeret urskive B Hane, 1800-tallet.
Udbenet fyrretræ, Let buet form, Hætte med skåret dekoration.
Højde ca 190 cm.
Bredde ca 49 cm.
Loddet og pendul fås.
Slitage, ridser og mindre stødskader.
Renoveret og suppleret.
Senere forluge.
Alder/ Brugsslitage.
Ikke funktionstestet.