LOUISE ADELBORG. Teservice, 35 stk., porcelæn, "National service", Swedish Grace, Rörstrand. Første halvdel af det 20. århundrede.
534465. LOUISE ADELBORG. Teservice, 35 stk., porcelæn, "National service", Swedish Grace, Rörstrand. Første halvdel af det 20. århundrede.
Grå dekoration mod hvid baggrund og forgyldte detaljer.
11 tekopper, højde 6,5, diameter 10,3 cm.
12 underkopper, diameter 16 cm.
12 tallerkener, diameter 17,2 cm.