SPISESTUEMØBLER, 9 stk., eg, bondrococo, 19./20. århundrede.

533236. SPISESTUEMØBLER, 9 stk., eg, bondrococo, 19./20. århundrede.

Spisebord med 2 underliggende indsatser. Længde 128 cm, bredde 99,5 cm, højde 77 cm. Samlet længde med ekstra brædder 237 cm.
6 stole, ryghøjde 101 cm.
2 lænestole, ryghøjde 105 cm.

Brugsslitage, mærker, mindre ridser. Pletter på bordpladen.

Få foretaget en gratis vurdering!

6 stole, ryghøjde 101 cm.
2 lænestole, ryghøjde 105 cm.

Antal besøg: 883