TÆPPER, 7 stk, Astrid Sampe Tidstrand, Fors Ullspinneri, Eskimo.
532008. TÆPPER, 7 stk, Astrid Sampe Tidstrand, Fors Ullspinneri, Eskimo.
Dimensioner undtagen frynser; 1 gul eskimo 164 x 126 cm.
1 grå/sort 162 x 88 cm.
2 lyserøde 130 x 120 cm.
1 gråstribet Astrid Sampe 160 x 124 cm.
1 grønblomstret Fors Uldspinder 184 x 145 cm.
1 rød og grøn ternet 156 x 132 cm.
Proveniens gods efter Gunnel Glingsten Lammhult.
Uvæsentligt brugsspor, grønt blomstret med mindre Brugsslitage.
1 grå/sort 162 x 88 cm.
2 lyserøde 130 x 120 cm.