531947. SALT- og PEPERSKYRE, sterlingsølv, emalje og krystal, BAKKE, nysølv, David Andersen, Norge, 1900-tallet.
Sprinkler i skåret krystal med emaljeret låg, højde 4,3 cm. Bakke i nysølv, længde 11 cm.
Brugsslitage, en sprinkler med Kantstødt på krystallen, emalje med slid på låg.