531750. BØGER, 48 stk., Runa, HC Andersen, Jerome, Scott, Tolstoy m.fl.
8 halvfranske bands inklusive Suttner, Sudermann, Blicher.
5 Halvfransk Runa.
3 halvfransk Curwood, Oppenheim, Bridges.
12 Nordiska Förlaget, herunder Comstock, Nordling, Isham.
6 HC Andersen "Eventyr".
14 Hallsten, Buchan, Thompson blandt andre.
Proveniens gods efter Gunnel Glingsten Lammhult.
Brugsslitage, pletter er til stede.