531722. BØGER, 25 stk., "Dyrenes liv", "Dyrenes verden", "De levende dyr på jorden".
9 halvfranske bands Brehm "Animals' Life".
13 halvfransk Brehm "Animal World".
3 Halvfransk Charles J Cornish "Jordens levende dyr".
Proveniens gods efter Gunnel Glingsten Lammhult.
Mindre slitage, pletter.