RING ENGEL SKIN KORAL + FRØPERLER.

531502. RING ENGEL SKIN KORAL + FRØPERLER.

Ringen er lavet af 935 sølv og stemplet i overensstemmelse hermed. Den er fuldstændig forgyldt i 585 gult guld. Ringhovedet bærer en håndskåret rosenblomst lavet af pink koral, sogn. Angel Skin Coral. Denne er flankeret af to ægte, hvide frøperler med en meget flot glans og glans.
RG 55 = ringbåndets indre diameter 17,4 mm, ringhoved 15 x 10,5 mm, vægt 2,7 gram.

Meget god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Meget god stand.

Inter-Arte
Antal besøg: 1.020