SPEJLAMPER, 1 par gustavianske, 17.-18. århundrede.

531333. SPEJLAMPER, 1 par gustavianske, 17.-18. århundrede.

Spejllamper 1 par Gustavianska til 2 lys på hver lampet.
Træ udskåret dekoration, forgyldt.
Kronet med sløjfe, skær, lysarme af messing.
61 x 35 cm.

Bagstykke, lysestage original.

Få foretaget en gratis vurdering!

61 x 35 cm.

Antal besøg: 4.751