KADEKRUKKER mm., 8 stk., Triett, Mazetti.

530736. KADEKRUKKER mm., 8 stk., Triett, Mazetti.

Kagedåse 3 etager "Triett" JH Fabriken Sävsjö højde 24 cm.
Småkagedåse med vindue Mazetti 22 x 22 cm, højde 12 cm.
Emaljeret skål diameter 28,5 cm.
Papirkurv højde 27 cm og 4 umærkede dåser.
Proveniens gods efter Gunnel Glingsten Lammhult.

Papirkurv med rust indeni, Triett og større dåse med slid, ellers Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 959