529849. TE-SÆT, 25 dele, "NOBEL" Gefle, 20. århundrede.
11 st. kobber, diameter 11, højde 6,5 cm.
12 st. fad, 16,5 cm.
Tekande, flødekande og sukkerskål.
Brugsslitage, kopperne revnet indvendigt, forgyldningen slidt på kanterne, mikrochips og en revne på den ene kop.