BØGER, 10 stk. Delvis sølvbestik, engelsk, irsk og skotsk 1660-1980, anden halvdel af det 20. århundrede.

529044. BØGER, 10 stk. Delvis sølvbestik, engelsk, irsk og skotsk 1660-1980, anden halvdel af det 20. århundrede.

Sølvbestik, engelsk, irsk og skotsk 1660-1980, Ian Pickford Det bedste inden for antik samling, Antique Collectors Club Art på auktion, årene hos Sotheby's 1982-83, Sotheby Kandinsky, katalog Raisonne of the Oil-paintings, bind 1 1900- 1915, Hans K Roethel og Jean K Benjamin Foyer fornøjelse, biograflobbykortenes guldalder, John Kobal & VA Wilson Art Deco og andre figurer, Bryan Catley islamisk kunst i Kuwait nationalmuseum, The al-Sabah Collection, Marilyn Jenkins Charles Dickens og hans originale illustratorer, Jane R Cohen Paul Maze, The lost impressionist, Anne Singer Town Houses of Europe, Buttner/Meissner.

Mindre slitage og ikke gennemgået i sin helhed.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 456