Sofa, lænestol og bord. Buede ben og arme. Polstret sæde og ryg. Bordet med valnøddefineret plade. Sofa længde 130 cm, bord længde 88 cm, bredde 50 cm, højde 62 cm.
Brugsslitage. Bordet med mindre pletter og ridser.