527539. BAJONET, Weyersberg Kirschbaum & Co Solinge, Argentina, slutningen af det 19. århundrede.
Bajonet/kniv bajonet med messinghåndtag og sortbehandlet stålskede.
Længde 53,5 cm.
Mærket Weyersberg Kirschbaum & Co Solingen.
Karret mærket B8834.
Brugstilstand.
Stemplet delvist slettet.