527421. LYSKELYSE, messing/prisme, Empire-stil, 6-armet, slutningen af det 20. århundrede.
Stel af messing. Hængende med prismer. Seks lysestager.
Højde ca 65 cm.
Diameter ca 52 cm.
Der mangler en skrue og møtrik. (Foto).
Brugsslitage.
Ikke funktionstestet.