SKRIN, bonde, sandsynligvis Småland, bærer dato 1830.

526807. SKRIN, bonde, sandsynligvis Småland, bærer dato 1830.

Malet, jernbeslag, senere benstøtte, renoveret og suppleret, længde ca. 50, bredde 32, højde 65 cm.

Senere benindstilling, lås mangler, revner, slitage.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgler mangler.

Antal besøg: 950