GLAS, 75 dele, rav, art deco, første halvdel af det 20. århundrede.
526644. GLAS, 75 dele, rav, art deco, første halvdel af det 20. århundrede.
Ætset dekoration af gazelle.
2 karafler højde 26 cm.
10 glas højde 8,2 cm.
11 stk 8,5 cm.
9 stk 9,5 cm.
11 stk 10,7 cm.
11 stk 12,5 cm.
11 stk 13,7 cm.
10 stk 14,5 cm.
Proveniens gods efter Gunnel Glingsten Lammhult.
Ætset dekoration af gazelle.
2 karafler højde 26 cm.
10 glas højde 8,2 cm.
11 stk 8,5 cm.
9 stk 9,5 cm.
11 stk 10,7 cm.
11 stk 12,5 cm.
11 stk 13,7 cm.
10 stk 14,5 cm.