LAPPONIA RING FINLAND.

LAPPONIA RING FINLAND.
526468. LAPPONIA RING FINLAND.

Ringen er lavet af 925 sølv og stemplet i overensstemmelse hermed. Det blev gjort smallere, så ordmærket "Lapponia" er kun delvist genkendeligt.
Bred foldet organisk form i poleret finish.
RG 55/56 = ringskinnens indre diameter 17,7 mm, ringhoved 19,8 x 14,2 mm, vægt 6,8 gram.

God stand, små brugsspor.

Få foretaget en gratis vurdering!

God stand, små brugsspor.

Inter-Arte
Antal besøg: 557