CHIFFONJE, eg, Karl Johan stil, 1800-/1900-tallet.
524992. CHIFFONJE, eg, Karl Johan stil, 1800-/1900-tallet.
Sorte detaljer. Bag skuffer med valnøddefiner Længde 113, bredde 52, højde 128 cm.
Aldersrelateret slitage, revner, mærker og ridser. Et nøglebeslag mangler og et med skader. Klappen på indersiden er løs. Lidt af perleindretningen medfølger løst.