LYSLAMPER, et par, forgyldt messing, Oscarian, 1800-/1900-tallet.

524302. LYSLAMPER, et par, forgyldt messing, Oscarian, 1800-/1900-tallet.

Med prismer og polerede klokker.
Højde inkl. prisme 36, bredde 22 cm.
Proveniens gods efter Gunnel Glingsten Lammhult.

Et hul til et prismevedhæng har åbnet sig lidt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.270