FORME, KANDER, 8 dele, kobber og ÆSKE, messing, 19./20. århundrede.

524221. FORME, KANDER, 8 dele, kobber og ÆSKE, messing, 19./20. århundrede.

Skab messing højde 8 cm.
2 kander højde 19 og 25 cm.
Tragt 10 x 14 cm.
Rund form diameter 18 cm.
4 forme højde 9,5, 9,5, 12 og 19 cm.
Proveniens gods efter Gunnel Glingsten Lammhult.

Største kande med buler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Skab messing højde 8 cm.
2 kander højde 19 og 25 cm.
Tragt 10 x 14 cm.
Rund form diameter 18 cm.

Største kande med buler.

Antal besøg: 457