SKÅL, porcelæn, Kina, 1800-tallet.

524061. SKÅL, porcelæn, Kina, 1800-tallet.

Polykrom dekoration mod blå baggrund. Udskåret indretning. Bund med Qianlongs seglmærke. Diameter 17 cm.

Mindre Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mindre Brugsslitage.

Antal besøg: 478