KOLBER, ÆSKER, VASER, 9 dele, skåret krystal, første halvdel af det 20. århundrede.
522851. KOLBER, ÆSKER, VASER, 9 dele, skåret krystal, første halvdel af det 20. århundrede.
Rod slebet.
2 flasker højde 15 cm.
Et par vaser 15,5 cm.
2 vaser 8 og 10,5 cm.
3 lokkekasser 6, 8 og 9 cm.
Proveniens gods efter Gunnel Glingsten Lammhult.
En flacon med et større Kantstødt, en vase med mikroskopiske Kantstødt, en lokkeboks med skader på inderkanten.
Rod slebet.
2 flasker højde 15 cm.
Et par vaser 15,5 cm.
2 vaser 8 og 10,5 cm.
3 lokkekasser 6, 8 og 9 cm.