5 serveringsskåle "Gefyr" Gustavsberg længde mellem 17,5 og 22 cm.
Skål "Pyro" Gustavsberg længde 19,5 cm.
Skål med dekoration Villeroy & Boch 20 cm.
Brun skål diameter 16,5 cm.
Proveniens gods efter Gunnel Glingsten Lammhult.
Skåle Gefyr med revne, glasurskade, slitage.
Andre varer med Brugsslitage.
Brun skål diameter 16,5 cm.
Andre varer med Brugsslitage.