522353. KUVERT BORD, første halvdel af det 20. århundrede.
Fineret med mahogni. Fire opfoldelige klapper på hver 23 cm. En underliggende hylde. Udskåret indretning. Længde 53. Bredde 53. Højde 73 cm.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Lidt plettet skive.