SKRIVEBORD, valnød, 5 skuffer. 1800-/1900-tallet.

522143. SKRIVEBORD, valnød, 5 skuffer. 1800-/1900-tallet.

Drejede ben, skiven med klap, længde 145, bredde 79 + 19,5, højde 81 cm.

Brugsslitage, skive med malerpletter, ridser, mærker, revne, to ben skåret i bunden, der mangler skruer til hængslerne der holder klappen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.053