TABEL, af Anders Lundelius (mester i Stockholm 1778-1823).

521823. TABEL, af Anders Lundelius (mester i Stockholm 1778-1823).

Fineret med mahogni. Runde på nedadtil tilspidsede ben med fodkryds og afslutning med hjulskiver, kasse i fælgen, beslag og lister, i messing. Signeret i bunden af æsken Stockholms Hallstämpel 1783 A. Lundelius Stockholm. Diameter 40, højde 71 cm.

Brugsslitage, skive med revne.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.887