JAPANSK VASE MED TO HÅNDTAG, bronze, Meiji-periode.

521435. JAPANSK VASE MED TO HÅNDTAG, bronze, Meiji-periode.

fint forarbejdet med forgyldte og forsølvede indlægninger, foran dekoreret med blomsterornamenter og en fugl, på bunden en stor inskription, Meiji-periode, højde: 40 cm.

Groft oversættelse af tekst på gulvet: I anerkendelse og respekt for Dr. Ministeriets busser (?) Meiji-periode for Dr.Busse 1862- 1911 boede i Japan.

Herkomst: Dr. busser.

I meget gode forhold.

Få foretaget en gratis vurdering!

Herkomst: Dr. busser.

I meget gode forhold.

Auktionshaus von Brühl
Antal besøg: 969