521349. SKAB/HYLDE, midten af det 20. århundrede.
Fineret med teaktræ. Overel med hylde og tre skuffer under en hylde. Underdel med udtrækbar aflastningsplade. Fire skuffer. Et par låger med underliggende hylder. Længde 124. Bredde 42. Højde 160 cm.