SPISEGRUPPEN, 7 dele, senbarok stil, omkring 1900.
520222. SPISEGRUPPEN, 7 dele, senbarok stil, omkring 1900.
Bord, 1 par lænestole og fire stole. Fineret med eg. To ekstra brædder på hver 45 cm. Åben ryg med balusterbakke, løst polstret sæde. Bordlængde 130. Bredde 100. Højde 77 cm.
Have på. Ridser og mærker. Pletter. Mindre finerskader. Polstring med brugsspor og enkelte pletter.